Keraminių čerpių montavimas

Keraminių čerpių kljimas yra sudėtingas procesas, kuri tinkamai atlieka dažniausiai tik profesionalai, turintis tinkamus įrankius darbui su stogo dangomis.

Būtent šį danga yra viena stipriausių ir ilgaamžiškiausių stogo dangų, jos pagrindinis minusas yra kaina.

Keraminkinės čerpės yra daromos iš specialaus molio ir tarnauja mažiausiai 100 metų.

Keraminės čerpės yra įvairių gamintojų, formos ir skirtingų klojimo būdų.

Stogo čerpių eksploatavimo laikas siekia šimtą metų, tačiau jam taikomos transportavimo, montavimo ir priežiūros taisyklės, kurių būtina laikytis.
Dėl gamybos pobūdžio keraminės plytelės yra visiškai atsparios ugniui. Gamybos metu medžiaga yra kūrenama krosnyje maždaug 1000 oC temperatūroje, todėl šis stogas nedegs, net jei liepsna apims visas sienas ir grindis.
Stogo čerpė yra labai patvari ir gali atlaikyti didelius mechaninius krūvius, pavyzdžiui, sniegą, todėl ji gali tilpti bet kurioje vietoje. Tačiau tuo pačiu metu ši medžiaga yra gana trapi, todėl, kad stogas būtų atsparus nurodytoms apkrovoms, jis turi būti tinkamai transportuojamas ir sumontuotas.
Plytelių stogas yra atsparus šalčiui. Tai vertinama ne tik dėl gebėjimo išlaikyti savo eksploatacines savybes esant žemai temperatūrai, o dėl medžiagos savybių, kad jos nebūtų sugadintos dėl pakartotinio užšalimo ir atšildymo.